Meranie objektov termografickou kamerou

Termografia je bezkontaktné meranie povrchových teplôt na povrchu predmetov alebo konštrukcií. Výsledkom termovízneho merania je termogram, teda digitálny obraz teplotného poľa, kde je rôznym teplotám priradená určitá farba. Svetlejším farbám sú priradené vyššie povrchové teploty a tmavším farbám nižšie povrchové teploty.Pomocou tejto modernej technológie nájdeme tepelné mosty, závady v zateplení, ako aj riziko vzniku plesní. Po odstránení diagnostikovaných nedostatkov dokážete ušetriť nemalé peniaze na vykurovaní, ako aj vyhnúť sa zdravotným problémom, ktoré môžu spôsobiť spóry plesní.

Okrem toho dokážeme lokalizovať trasu podlahového kúrenia, ako aj jeho prípadné závady, odfotiť rozmiestnenie kotiev zateplovacieho systému, ...

Stretol som sa viackrát s názorom: "My už máme starý dom, s tým už nič nevieme spraviť ...".

Predstavte si, že si kúpite starší dom, na ktorom je nelogicky nainštalovaných zvonku niekoľko radiátorov. Určite Vám bude vŕtať v hlave, že prečo vykurujete vzduch v záhrade a že by bolo dobré tie radiátory odstrániť. Termodiagnostika Vám dokáže odhaliť takéto skryté radiátory na vonkajších stenách Vašej budovy, ktoré určite budete chcieť odstrániť.
Ing. Andrej Vavro  Termomerania Copyright © 2017 Všetky práva vyhradené © Original design by AV